ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI KÜNYE İLETİŞİM

REKLAM

HABER ARA


Gelişmiş Arama
FETHULLAH GÜLEN TEHDİT ETMESİN, HESAP VERSİN!

FETHULLAH GÜLEN TEHDİT ETMESİN, HESAP VERSİN!

Editör HATİCE ZÜMER

TÜRKİYE MEDYASINDA İLK KEZ! AnalizMerkezi.com Yayın Yönetmeni, Gazeteci Yazar Fatih Tezcan, Fethullah Gülen Hareketi'nin MOSSAD ve CIA ile olan işbirliklerini, Mavi Marmara öncesi yaşananların ve sonrasında Gülen'den gelen açıklamanın arka planını İLK KEZ ve İSPATIYLA AÇIKLADI!

Fatih Tezcan / Analizmerkezi.com - ÖZEL

[Bu Link Zaman'la Kendini Geliştirici Özellik Taşımaktadır]

Fatih Tezcan, A Haber'de Sevilay Yükselir'in sunduğu Yüzde Yüz Siyaset Programı'na katılarak, Türkiye Medyası'nda ilk kez Fethullah Gülen'e bağlı kişi ve organizasyonların MOSSAD, CIA, MI5, KGB İşbirlikleri'ni belgeledi.

Siyonist Terör Örgütü İsrail'in Mavi Marmara Baskını sonrası öncesi ve sonrasında İHH ve Gülen Hareketi arasında yaşananların arka planını da ilk kez açıklayan Fatih Tezcan, Fethullah Gülen o dönem ABD'deki İsrail gazetesi WSJ'ye yaptığı açıklamanın da, MOSSAD veya CIA işbirliğinden dolayı yapıldığını ortaya koydu. 

Fatih Tezcan'ın Fethullah Gülen Hareketi'nin MOSSAD ve CIA İşbirliği'ni Deşifre Ettiği ve Mavi Marmara Baskını'nda Gülen'den gelen Açıklamanın Perde Arkasını Açıkladığı Konuşması'nın, Belgelerle Desteklenmiş Dökümü:DERSHANELER CEMAAT’E ADAM KAZANDIRMAK İÇİN KULLANILIYORDU

İşi dershanelere üzerinden teknik tartışmaya fokuslamak isteyenlerle, geçmişten gelen Cemaat düşmanlığını bu bahaneyle öne çıkaranların arasında bir karambol yaşanıyor.

Cemaatten bir öğrenci bana bir e-mail göndererek durumu ortaya koymuş. Bu Dershane Tartışması’nın kalbidir. Buna göre, hafta içi ve hafta sonu eğitim veren dershaneler, 4 senede elinden yaklaşık 6400 öğrenci geçirirken, bunlar okula dönüştüğünde rakam 800’e düşmektedir.

Ben Taksim’deki FEM Dershanesi’ndeyken ağabeylerin bize anlattığı bir şey vardı. O zaman MEF’le rekabet yaşayan FEM sayısal ve sözelde 1., 2., ve 3.’yü çıkarmış, ülke çapında büyük başarı sağlamıştı. İşte bu başarı dar daire denilen yakınlarından biri olan Ali Ağabey tarafından Fethullah Gülen’e götürüldüğünde cevabı “Bana bunlarla gelmeyin. Kaç çocuğu şakirt yaptınız, cemaatimize kazandırdınız? Bunu söyleyin” demişti.

Şimdi bu zaviyeden bakıldığında, 6400 öğrenci yerine 800 öğrenciyi elinden geçirmekle karşı karşıya kalacak olan Cemaat’in “dershanelerin 1 taşına bile dokundurmayız” demesinin açıklanamayan arka planı ve gerçek nedeni, anlaşılabilir.

Babalarının, ağabeylerinin, ailelerinin oy verdiği bir Başbakan Erdoğan, Dershane Kampanyası için ‘çirkin’ demişken, eğer gencecik çocuklar ve gençler kafalanıp Twitter’a toplanabiliyorsa, zaten cemaatin bu öğrenci sömürüsü kanıtlanmış demektir.

SAİD NURSÎ AİLE DOSTUMUZDU

Bu ülke Said Nursî gibi bir İman Direnişçisi görmemiştir. Kendisi bizim aile dostumuzdu.(Dedem Hilmi Aytaç'la görüşmeleri evimizde olmuştur ve annem elleriyle ikramda bulunmuştur.Bunu benim Gülen Evleri'nde kaldığımı öğrendiğinde bana anlatan teyzemdir ve halen hayattadır.) Allah bizi onun kitaplarındaki muhteviyattan uzak tutmasın. Nur Cemaati, Gülen Cemaati’yle anılmaktan rahatsız. Okuyucular, Yazıcılar ve diğer gruplar, Gülen Cemaati’ndekilerin kendisine ‘şakird’ demesinden de rahatsızlar.

Bize Cemaat düşmanı denilmesi ise, Gülenizm’i gizlemek içindir.


GÜLENİZM TANIMINI İLK KULLANAN GÜLEN MEDYASI'NDAN AKSİYON DERGİSİ'DİR.

‘Gülenizm’ tanımı, ilk kez Gülen Medyası’na bağlı Aksiyon Dergisi’nde kullanılmıştır. Daha sonra The Economist ve daha sonra Yalçın Küçük kullanmıştır.
Gülen Cemaati’nin Twitter eylem planları ortaya çıktı. Herkes 20:00’de Twitter’a girecek diyen veya Risale-i Nur sohbetlerinden sonra telefonları çıkarıp Dershane twiti attıran Ağabeyler Oligarşisi, deşifre oldu.
MEDYADA İLK KEZ FATİH TEZCAN AÇIKLADI:

FETHULLAH GÜLEN'İN ONURSAL BAŞKANI VE LİDERİ OLDUĞU CEMAAT VAKFININ KURUCU BAŞKANI’NIN İTİRAFIYLA:

FETHULLAH GÜLEN HAREKETİ’NİN MOSSAD-CIA –FBI-MI5-KGB İŞBİRLİĞİNİ İTİRAFI VE BU GÜÇLERE GÜVENEREK TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ VE MİLLETİ'NE MEYDAN OKUMASI


Medyada daha önce kısmen yer almış bir belge vardı. Buna göre, FBI kendi resmi sitesinde, işbirliği yaptığı kurumları 2012’de açıklamış ve Gülen Enstitüsü’nün ABD iç istihbarat örgütü FBI ile olan işbirliği de bu liste sayesinde ortaya çıkmıştı. Cemaat, Gülen’in ABD’de olması nedeniyle zaten tahmin edilen bu işbirliğini kabul etmeyi riskli görmemiş ve işbirliğinin kültürel faaliyetlerle sınır olduğunun da altını çizmişti.

FBI ve İşbirliği Yaptığı Kurumlar:

The Anti-Defamation League

The NAACP
The League of United Latin American Citizens (LULAC)
The Gulen Institute
The Raindrop Turkish House
The South Asian Chamber of Commerce
The Islamic Society of Greater Houston

Fethullah Gülen’in Türkiye ekibinin gönüllü tetikçilerinden olarak bilinen Önder Aytaç, FBI – Gülen Hareketi işbirliğini ortaya çıkaran listenin FBI sitesinde yayınlanmasından sonra, ABD’deki bir kişiyi arıyor. Bu kişi Gülen Hareketi’nin ABD’deki en önemli kuruluşu olan Niagara Foundation Vakfı’nın kurucu başkanı olan Bülent Şengün...Önder Aytaç bu kişi için ekran resimlerinde görüleceği üzere 2 kez 'DOSTUM' diyor...Rastlantıya bakın ki Türkiye'ye, Türklüğe ve İslam'a hizmet ettiğini ifade eden Gülen Hareketi'nin Türkiye Başbakanı'na 'masa-kasa-nisa' iftirası atan tetikçisi Önder Aytaç'ın internet sitesine  girenlerin yüzde 60'ının İP Adresi ABD'ye bağlı görünüyor. Dostlar ABD'de, işbirliği yapılan CIA ve FBI ABD'de, Gülen ABD'de, amaç ABD'yle birlikte huzur adacıkları oluşturmak ama hizmet Türkiye'ye ve İslam'a deniliyor!...


Bülent Şengün en üst düzeyde kritik bir isim zira Niagara Foundation, diyalog adı altında pek çok istihbarî etkileşime girerken, başında Bülent Şengün bulunuyor. Bülent Şengün, Gülen Cemaati’nin ABD’deki en üst düzey yetkili ve araştırmalarımıza göre 'kilit' denilen temsilcilerinden biri ve sır alıp verebilecek düzeyde üst düzey olduğunu biliniyor. Yani bu ismi ‘sıradan bir isim’ ve söylediklerini ‘cemaatten herhangi birinin iddiaları’ statüsüne koymak kurnazlığına başvurabilecek bir kimlik yok ve hatta Fethullah Gülen bile bunu iddia edemez zira Naiagara Vakfı'nın resmi sitesinde Fethullah Gülen'in Onursal Başkan ve Lider olduğu resmen duyuruluyor. Üstelik Gülen'in bu vakfa gönderdiği mektuptaki ifadeler, ABD'de hangi Gülen Hareketi mensubuna sorsanız bilinen bir gerçeği yani Niagara Vakfı'nın Gülen Hareketi'nin ABD'deki olmazsa olmaz unsuru olduğunu te'yid etmeye yetiyor.

Hatta Şengün’ün başkanı olduğu vakıf öyle kuvvetli ki, Blue Dot (Mavi Nokta) Projesi kapsamında yayınladığı videoda, Türkiye ve İsrail’li yetkilileri iki ülke yakınlaşması adına konuşturabildiği, İsrail ve Türkiye Bayrakları'nı arka arkaya göstererek İsrail – Türkiye Barışını sağlamak için yoğun mesai (!) sarf ettiği, bu bağlamda nüfuzlu ve kalabalık etkinlikler düzenleyebildiği görülüyor.

İşte bu Bülent Şengün’ün Önder Aytaç’a bir benzinlikten alelacele gönderdiği cevap, Gülen Hareketi’nin gerçek yüzünü, amacını ve özellikle Dinlerarası Diyalog Süreci'nden sonra geldiği noktayı gösterecek bir itirafname oluveriyor.

İşte o satırlar:
…VE KORKUNÇ İŞBİRLİĞİ İTİRAFI!

Buraya kadar FBI’ın resmi sitesinde kırdığı pot, izah edilmeye çalışılıyor.
Bu bir pot, çünkü aynı linke tıklayanlar artık başka bir metin görüyor.
Ekran görüntüsü alınmasa veya Cemaat bu işbirliğini kabul etmese, belki inkar da edilebilirdi ama ‘geç kalındığı için’ ortaya çıkan FBI-Gülenizm işbirliği, Bülent Şengün’ün maddelediği satırlarında ‘gurur duyulacak samimiyet’ şeklinde tanıtılmaya çalışılırken, Fethullah Gülen’in ABD’deki en etkili ve yetkili prenslerinden olan Şengün, belki de onca koşuşturmacasının arasında sırf bu konu yüzünden bir benzinlikte cevap vermenin getirdiği gerginlikle, kendi hesabına büyük bir hataya düşüyor ve korkunç işbirliği itirafıyla birlikte, bu işbirliğini sorgulayanlara da apaçık bir meydan okuma geliyor.

Tam olarak “Kıpti şecaat arz ederken sirkatin söyler” deyiminin arzı endam ettiği satırlarda, Türkiye’de Cemaat, Camia, Hizmet, Barış, Gönüllüler gibi cazibeli tabelalarla tanıtılan Gülenizm’in arka planı ve Emperyalizm tarafından Dünyada ve Türkiye’de nasıl kullanıldığı, ortaya çıkıyor.
FBI, sonuçta bir iç istihbarat örgütü ve Gülen’in ABD’de ikamet ederek Türkiye’ye gelmemesinden dolayı da, nispeten anlaşılabilir bir temas denilebilir.

Ama 14.maddede sayılan istihbarat örgütlerinin her birisi, ‘huzur adacıklarının kurulması ve dünyanın huzur içinde yaşanabilen bir yer olması bağlamında’ görüşüldüğü ifade edildiğinde, dünyada akla en son gelecek örgütler. Bilakis, bu yapıların bizatihi kendisi Emperyalizm’in ilk 5 haber alma ve operasyon gücü olarak tescillenmiş bulunuyor.

Özellikle İsrail-MOSSAD, ABD-CIA ve İngiltere-MI5 ile görüşmenin ‘huzur adına’ olduğunu iddia etmek, Gülen Hareketi’nin Türkiye’de tanıtılanın çok uzağında ve maalesef bambaşka amaçlarla yönetildiğini ve güdüldüğünü bir kez daha ve çok acıklı bir biçimde ortaya koyuyor.Fethullah Gülen'e direk olarak bağlı olan Niagara Vakfı Başkanı Bülent Şengün'ün Milli İstihbarat Teşkilatınca zaten bilinen ama cemaatin herşeyden habersiz ve temiz mensuplarından saklanan bu korkunç gerçeği açıklamasının ardından bir de arkasına aldığı bu istihbarat örgütlerine güvenerek, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milleti'ne meydan okurcasına "Anlayana sivrisinek saz anlamaya davul zurna az" demesi, Gülen Hareketi'nin Türkiye için ne derece tehlikeli bir örgüt olduğunu, çok çarpıcı bir biçimde ortaya koyuyor.

Öyle ki, Zaman Gazetesi 15 Kasım 2012 günkü nüshasında, aynı güçlerle olan işbirliğini ima ederek inanılmaz bir manşet atmış ve "BÖYLE BİR YASA DARBE DÖNEMLERİNDE BİLE UYGULANAMADI!" demişti...
Dikkat edilirse Gülen Medyası'nın amiral gemisi Zaman Editoryası, manşete UYGULANMADI değil, UYGULANAMADI sözcüğünü tercih ediyor. Türkiye'de Aziz Millet'e karşı yapılan hamleleri daima ABD, İsrail ve İngiltere'nin kurguladığı ve desteklediği düşünüldüğünde, sanırız Gülen'in Niagara Vakfı'nın itiraf ettiği işbirliklerine olan güven ve "anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az" küstahlığı tam yerine oturuyor!


NİAGARA VAKFI ONURSAL BAŞKANI FETHULLAH GÜLEN!

Gülen Hareketi’nin Emperyalizm’in karşısında pozisyon aldığı, henüz hiç görülmedi.

Birkaç misalle açmak gerekirse,

GÜLENİZM VE ABD

1980 Darbesi’ni yaptıran ABD idi…
“Bizim çocuklar” klişesini bilmeyen yoktur…
Bu da Fethullah Gülen’in darbeden 18 gün sonra, 1 Ekim 1980 tarihinde kaleme aldığı ve ABD destekli darbeyi taltif eden Son Karakol başlıklı yazısından bir bölüm:

Ve işte şimdi, bin bir ümit ve sevinç içinde, asırlık bekleyişin tulûu saydığımız bu son dirilişi, son karakolun varlık ve bekasına alamet sayıyor; ümidimizin tükendiği yerde, Hızır gibi imdadımıza yetişen Mehmetçiğe, istihalelerin son kertesine varabilmesi dileğimizi arz ediyoruz.


*****
Erbakan’ı devirmek için Türkiye’deki uzantılarını kullanan ABD idi…
Erbakan için “Beceremediniz, artık bırakın" diyen Fethullah Gülen idi...


Öyle ki, Fethullah Gülen, Erbakan’la Ordu’nun kıyasını bile yapmış ve eşi başörtülü subayları bile fişleyerek ordudan atan zihniyet için ‘Asker daha demokrat’ diyebilmişti…
Aynı Gülen, aynı askerleri, Ergenekon Süreci’nde içeri attırdığında, kimse ‘bu ne perhiz bu ne lahana turşusu’ diyememişti…ABD destekli 28 Şubat Darbesi sonrasında Süleyman Demirel’den onay alarak göreve başlayan Mesut Yılmaz başkanlığındaki cunta hükümeti, Gülen Medyası’nın amiral gemisi Zaman tarafından, her zamanki ‘Toplumsal Uzlaşma’ omurgasızlığı içinde, böyle karşılanıyordu.
NEVVAL SEVİNDİ’YE ABD GÜDÜMÜNE GİRİŞ İTİRAFI

1997’de Nevval Sevindi’ye bir röportaj veren Gülen, işbirliği yapması karşılığında ABD ve dünyada 100’lerce okul açmasına izin verecek olan ABD için şunları söylüyordu:

“Amerika da şu andaki konum ve gücüyle bütün dünyaya kumanda edebilir. Bütün dünyada yapılacak işler buradan idare edilebilir ve hatta denilebilir ki, şöyle veya böyle Amerika ile dostça geçinmeden destek almak değil, dostça geçinmeden, Amerikalılar istemezlerse, kimseye dünyanın değişik yerlerinde hiçbir iş yaptırmazlar. Şimdi bazı gönüllü kuruluşlar dünya ile entegrasyon adına gidip dünyanın değişik yerlerinde okullar açıyorlarsa, bu itibarla, mesela Amerika ile çatıştığınız sürece bu projelerin gerçekleştirilmesi mümkün olmaz. Amerika daha uzun zaman dünyanın kaderinde çok önemli bir rol oynayacaktır.Bu realite kabul edilmeli. Amerika göz ardı edilerek şurada burada bir iş yapılmaya kalkılmamalı. Rusya destekleyebilir bir işi, fakat Amerika ile iyi geçinmezseniz, işinizi bozarlar. Çünkü Amerika kendi işlerinin ahenk içinde gitmesini ister, Amerika düzeninin bozulmamasını ister. Amerika'daki ahengin devam ve temadisini ister. Ve ben bunu çok yadırgamam.”

- Amerika'ya büyük bir ilginiz olduğu görülüyor, burada üniversite de açmaya hazırlanıyorsunuz.

Amerika'ya alaka duymamızın sebebi, çoğumuz Amerikan kültürüyle, Avrupa kültürüyle yetiştik. Aklın yolu birdir bence…

Röportajın tamamına halen buradan ulaşılabiliyor:
http://fgulen.com/tr/turk-basininda-fethullah-gulen/fethullah-gulenle-gazete-roportajlari/yeniyuzyilda-nevval-sevindi-ile/7877-Yeni-Yuzyil-Amerika-Dunyanin-Dumeninde

FBI işbirliğini izah edeyim derken CIA MOSSAD İşbirlikleri’ni de açık eden Bülent Şengün’ün “Fethullah Gülen’e bağlı kişi ve organizasyonlar CIA ve FBI ile görüşüyor ve daha da fazla görüşecek” demesi, bu ve daha pek çok olayla, bağlamına oturmuş oluyor.

GÜLENİZM VE İSRAİL

Mavi Marmara’da 9 vatandaşımızı şehid eden, İsrail’di…
Ne ilginçtir ki Mavi Marmara Baskını’nın hemen ertesinde İsrail’in ABD’deki medyasından olan Wall Street Journal’e mülakatta aniden Türkiye’ye İsrail Otoritesi’ni hatırlatarak ayar veren ve Anti-Siyonizm noktasında birleşen Türkiye kamuoyunu bir anda parçalayan da Fethullah Gülen idi.

FATİH TEZCAN İLK DEFA AÇIKLIYOR:

MAVİ MARMARA YOLA ÇIKMADAN ÖNCE GEMİNİN ÖLÜM PAHASINA GAZZE'YE DEĞİL DE MUTEDİL KALARAK VE İSRAİL'E KARŞI GÜNDEM OLUŞTURARAK MISIR'A GİTMEYİ DE İÇEREN 5'Lİ PLAN, İHH TARAFINDAN GÜLEN HAREKETİ'NDEN HÜSEYİN GÜLERCE'YE 2 KEZ VE MEHMET KAMIŞ'A 1 KEZ ANLATILDIĞI HALDE, BASKINDAN SONRA TÜRKİYE KAMUOYU İSRAİL'E KARŞI CEPHE ALDIĞI ANDA, FETHULLAH GÜLEN BU İÇ BİRLİĞİ BOZMAK VE İSRAİL'İ KORUMAK ADINA ÖNCEDEN İLETİLEN BİLGİLERİ YOK SAYARAK, İSRAİL GAZETESİ WSJ'YE 'OTORİTEYE SAYGI' AÇIKLAMASI YAPTI!

ABD'den bu açıklamayı yapan Fethullah Gülen'e bağlı kişi ve organizasyonların CIA ve MOSSAD ile huzur adacıkları oluşturmak için görüştüğünü öğrendiğimiz bu anda, 2010'da Gülen'den gelen o açıklamanın, hangi güçlerin dayatmasıyla yapıldığını anlama fırsatı buluyoruz.

Obama'nın İsrail dostluğuyla bilinen yardımcısı Joe Biden'ın 24 saat önce söylediklerini neredeyse harfiyen tekrar eden Fethullah Gülen'in bilmezden geldiği neydi?

Açıklıyoruz!

MAVİ MARMARA'NIN BEŞ'Lİ PLANI!

Mavi Marmara Yardım Gemisi, Gazze2ye doğru yola çıkarken tam 5 net farklı planı vardı ve bunlar Hüseyin gülerce'ye 2 kez ve Mehmet Kamış'a 1 kez yüzyüze görüşülerek anlatılmıştı. Bunu kendileri inkar ettiği takdirde şahidlerle yüzleşmek durumunda kalırlar ki, özellikle Hüseyin Gülerce'den beklenilen bir duruş olmaz.

Bu beş'li plana göre Mavi Marmara;

1- Mavi Marmara Gazze ve Filistin'e zulmeden İsrail'in otoritesini sarsmak ve bu bağlamda gündem yapmak oluşturmak üzere denize açılacak ve Gazze'ye doğru yola çıkacaktı.
2- Mavi Marmara engellenirse, uzun süre denizde kalacak ve İsrail otoritesine karşı Akdeniz'in İsrail'le alakasız sularında kalarak, kontrollü gerginlik stratejisi izleyecek ve amacı olan 'gündem oluşturma' hedefine ulaşacaktı.
3- Mavi Marmara engellenmez ve İsrail müdahaleyi göze almak bir yana pazarlığa bile girmeden Gazze'ye gitmesine izin verirse, elbette Mavi Marmara Gazze'ye gidecekti.
4- Mavi Marmara İsrail tarafından uluslararası suların tartışmalı kısmına girdikten sonra silahla tehdit edilirse, yani ölüm tehlikesi baş gösterirse, gemi Mısır'ın Ariş Limanı'na yönelecekti. Gemideki yardımlar, Mısır üzerinden Gazze'ye aktarılacaktı.
5- Dördüncü planın uzantısı olarak Mavi Marmara İnisiyatifi, yardım yükünü Ariş'e boşalttıktan sonra bu yardımın Refah üzerinden Gazze'ye gitmesine de razı olacaktı.

İşte bu plan, Türkiye'deki hemen hemen tüm STK'lara tek tek anlatıldı.
Buna pek tabiiki Gülenizm de dahildi.
Hüseyin Gülerce ve Mehmet Kamış, İHH ile görüşme noktasında görevlendirilen iki isim olarak beşli planı dinlemiş ve itidale şahid olmuşlardı. Twitter'daki bir ismin bile kendisine danışıldığı Fethullah Gülen'in bu plandan habersiz olması da, ihtimal dışıydı. O zaman neden İsrail yanlısı bir tavır aldı?

İHH'dan Mavi Marmara Planı'nı dinleyen tüm STK'lar Türkiye Meydanları'nı doldurup katledilen 9 şehidimizin ardından "Kahrolsun İsrail!" sloganları atarken, neden kendisine Hizmet, Gönüllüler, Cemaat vb bir çok isim takan Gülenizm, "İsrail otoritesine sormak lazımdı, hata edildi!" gibi, bildiklerini inkar eden bir söyleme girdi.

İşte şimdi anlıyoruz ki, Gülen Hareketi'nin farklı bir şey söylemesi ihtimalde bile değildi!

Çünkü 'dünyada huzur adacıkları oluşturmak için CIA ve konumuz itibariyle özellikle MOSSAD'la görüşen ve daha da fazla görüşeceğini ilan eden' bir örgütten bahsediyoruz ve pek tabiî ki bu yapının 76 milyon Türkiye İsrail'e karşı birleşmişken yapacağı en tutarlı hareket, İsrail'i haklı çıkaracak bir söylem kullanmaktı.

Görüldüğü üzere karşımızda Gülen var, Gülen konuşuyor, Fethullah Gülen daima İslam'dan, hizmetten, davadan bahsediyor, ülkede de Gülen veya hareketi, dershaneleri konuşuluyor ama biz aslında MOSSAD ve CIA gibi en üst derecede tehlikeli yapılarla global anlamda işbirliğine girmiş bir kimliği ve kurumu karşımıza aldığımızı, ancak bu bilgilerin ışığında anlayabiliyoruz.

*****

MİT’in 1 numarasına Hakan Fidan geldiği gün itirazlarını yükselten ve hatta sonraları Fidan’ın suikaste uğraması gereğini yazdıran da İsrail ve MOSSAD idi…
Aynı Hakan Fidan’ı 7 Şubat’ta ve hem de Başbakan hasta yatağındayken ifadeye ve/veya tutuklamaya kalkanların bağlı bulunduğu kişi, yine Fethullah Gülen idi…

*****

Türk Bayrağı’nın altında bir Türk yetkiliyi İsrail hakkında,
İsrail Bayrağı’nın altında bir İsrailli yetkiliyi de Türkiye hakkında olumlu konuşturan,
MOSSAD’la görüşüyoruz ve daha fazla görüşeceğiz diyen Cemaat Yöneticisi Bülent Şengün idi…

*****
Dershane ambalajlı Erdoğan Karşıtlığı Kampanyası’nın arka planında dershane falan değil, çok daha derin şeyler olduğunu itiraf edenlerden biri de, Cemaat’in Topsakal Çetesi diye bilinen iftira tetikçisi güruhunun üyesi, Emre Uslu oldu.

ABD’deki Neo-Con üslerinden olan Jamestown Vakfı’ndan nemalandığı bilinen Emniyet Mensubu Uslu, Gülen Hareketi’nin Hükümet-İsrail ilişkilerinden rahatsız olabilecek kadar palazlandığını ve küstahlaşabildiğini Today’s Zaman’daki İngilizce yazısında itiraf ettikten sonra, Gülenizm’in Batı güdümünde olduğunu kendisi itiraf ediyordu.

Burada sanki realist olup Türkiye’yi Batı’nın pençelerinden kurtarmaya çalışıyormuş gibi takınılan tavrın arka planında, Türkiye Dışişleri’nde Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun ürettiği Asimetrik Aktif Dış Politika’ya olan Emperyalist kin ve haset yatıyor. Dünyada asimetrik strateji izlemeyen güçlerin hızla zayıfladığı dönemde, Türk Dışişleri’ni Cumhuriyet Tarihi’nden görülmemiş bir itibara kavuşturan ve Neo-Osmanlı/Yeniden Osmanlıcılık eklektisizminden uzak, ve fakat Osmanlı İklimi şeklinde özetlenen birlik idealizmiyle kuşatan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, ne ilginçtir ki yine ABD ve İsrail’le işbirliğini itiraf eden Gülen Hareketi’nin hedefindeki bir diğer Türk Devlet Yetkilisi olarak öne çıkıyor.
*****

GÜLENİZM VE İNGİLTERE

Türkiye’de, 1920’lerde girilen İngiltere angajmanlarına bağlı kalacak Hükümetlerin dizaynı için yoğun çaba sarfeden İngiltere’dir.
‘İngiltere ve ABD’ye bağlı Protektora Anadolu Valiliği’ gibi sömürülen Türkiye’nin, hem Davutoğlu’nun Dış Politika Vizyonu hem de İngiltere’nin Şam elemanı Beşar Esad’a karşı Türkiye’nin tavrı ve hem de İngiltere’nin dizayn ettiği Kemalist Diktatörlüğe karşı olan tutumu, İngiltere’nin sabrını taşırmıştı. İngilizler’in ve ABD’nin Türkiye’deki komprador işbirlikçisi Koç Holding yardımıyla düzenlenen Gezi Darbe Girişimi, Başbakan Erdoğan’la ortaya konulan dik duruşu bozmak amacını taşıyordu.

Ne ilginçtir ki İngiltere’nin ve Kemalizm’in Türkiye’deki 1 numaralı dostu Koç Holding’in, veya diğer bir deyişle, Gülen Hareketi’nin kendisini bağlı göstermeye çalıştığı Rahmetli Said Nursi’ye edilmedik işkence ve sürgün bırakmayan Diktatörlüğün zengin ettiği Koç’un Premium Sponsor olduğu faaliyet de, Türkçe Olimpiyatları oldu…

Tabi herşey karşılıklıydı…
Tayyip Erdoğan sansürlenirken, Mustafa Koç’un manşetten verildiği gazete, Zaman oldu. Gezi eylemlerinin başında Londra’nın başkentinde “İstanbul’u ele geçirdik!” naraları atılırken, eylemcilere sıcaklık gösteren Gülen’in bir köşesinde, geçmişte 'İngiliz Kültürü’ne katkılarından dolayı' (?) İngiltere'den aldığı bir adet ödül bulunmaktadır.

[Bu Link Zaman'la Kendini Geliştirici Özellik Taşımaktadır]


Fatih Tezcan / Analizmerkezi.com - ÖZEL

Kaynak: http://www.analizmerkezi.com/haber/fethullah-gulen-tehdit-etmesin-hesap-versin-34823.html

Haber Yorumları
Yorum EkleYahu Fatih Tezcani begenmeyebilirsiniz. Adam analiz yaparken onunuze belge koyuyor. Bunlari kale almadan soyledikerini cope atmak, "Salladin" vs demek adeta at gozlugu ile bakmak gibidir.Insanoglu hocaefendi dahil hatasiz degildir. Onu hatasiz gormek, ona tabir caiz ise Hasa ilahlik payi vermektir. Kendisini sevebilirsiniz. Ama bu analizde verilen bigiler ortada. Ne kadar zorumuza gitsede ortada.
Nforcer - 2013-12-08 18:49:37ÇOK KIYTIRIK BİR SİTE FATİH TEZCAN,ERDOĞAN A EMİNE ERDOĞAN DAN DAHA YAKIN SANKİ.ANLAYAN ANLADI
Hakan Demir - 2013-12-08 03:34:22Fatihcim biraz fazla sallmissin.bu bikgileri ssna kim veriyor
ismail - 2013-12-07 11:10:22Tüm Yorumlarları oku
 Diğer Haberler
·
·
 
YazarlarVideogaleriFotogaleriNamaz Vakitleri
İmsak
5:29
Güneş
7:02
Öğlen
12:00
İkindi
14:22
Akşam
16:46
Yatsı
18:11
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Gazeteler
Yazılım: Haber Sitesi Kur
Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SİYASET & GÜNDEM

(İSPARK) ENGELLİ'YE HALA ZULÜM YAPMAYA DEVAM EDİYOR.

(İSPARK) ENGELLİ'YE HALA ZULÜM YAPMAYA  DEVAM EDİYOR. BİR İSTANBUL BELEDİYE'Sİ İŞTİRAKİ OLAN (İSPARK) GENEL MÜDÜR ELAZIĞ'LI NURETTİN KORKUT TARAFINDAN YÖNETİLİYO...

YIKMAK İÇİN DEĞİL YAPMAK İÇİN GELİYORUZ.

YIKMAK İÇİN DEĞİL YAPMAK İÇİN GELİYORUZ. Seçimlere fikren ve teşkilat olarak hazır olduklarını yineleyen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, A...
EYS SENDROMU13 Nisan 2018

REKLAM


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi