ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI KÜNYE İLETİŞİM

REKLAM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

IŞID MENSUPLARININ AZILI BİR TERÖRİST OLDUĞU TESCİLLENDİ.

IŞID MENSUPLARININ AZILI BİR TERÖRİST OLDUĞU TESCİLLENDİ.

Editör HATİCE ZÜMER

IŞİD tarafından kaçırılan ve 3 ay boyunca köle olarak kullanıldıktan sonra kaçmayı başaran Ezidi kız, bazı teröristlerin içki içtiğini söyledi.

IŞİD tarafından Ağustos 2014'te kaçırılan ve köle olarak kullanılan Ezidi kızı, 3 ay örgütün zulmü altında kaldıktan sonra kurtulmayı başardı. Başından geçenleri anlatan Ezidi kız, bazı teröristleri içki içtiğini söyledi.

"SADECE YAYA OLARAK KAÇANLAR KURTULABİLDİ"

Gerçek ismi yerine "Hind" adını kullanan 14 yaşındaki çocuk, IŞİD'in Şengal'e ( Sincar) saldırdığı 3 Ağustos gününü şöyle anlattı:

"Saat 02:00 sıralarında Şengal'de çatışmalar başladı. Bu çatışmalar akşam saat 21:00'e kadar sürdü. Peşmergeler ve Ezidiler karşı koyamadı. Ben yengemle beraber amcamın evine gittim. Yanımızda 2 kızkardeşim, teyzem ve çocukları da vardı. Arabayla Şengal Dağı'na ulaşmaya çalıştık ama başaramadık. O gün sadece yaya olarak kaçanlar kurtulabildi. Diğerleri IŞİD'in eline düştü."

"700 KADINLA BERABER TELAFER'E GÖTÜRÜLDÜK"

Ailecek IŞİD tarafından alıkonulan Hind, 2 kız kardeşiyle beraber Bac köyüne daha sonra ise Musul'un Telafer ilçesine, oradan da Baduş Cezaevi'ne götürüldüğünü ifade etti. 25 gün cezaevinde kalan Hind ve iki kızkardeşi, toplam 700 dolayında kadınla beraber ikinci kez Telafer'e götürüldüklerini dile getirdi.

"TECAVÜZDEN SONRA 3 AY BOYUNCA HEP AĞLADIM"

Seçilen genç kızlarla beraber bir süre 3 katlı bir evde kaldığını söyleyen Hind, birgün IŞİD'li bir emirin kendisini ve beraberindeki bir kızı yanında götürdüğünü ifade ederek, şöyle devam etti.

Sabah 03:00 sıralarında çirkin, uzun boylu Suriyeli bir IŞİD'li bana tecavüz etti. O günden sonra 3 ay boyunca hep ağladım. Hala korku içindeyim ve her gece kâbuslarla uyanıyorum."

SATILDI, HEDİYE EDİLDİ, ZORLA EVLENDİRİLDİ

Örgütün sürekli yerlerini değiştirdiğini söyleyen Hind, "Bir keresinde 200 dolara satıldım. Bir keresinde de bir IŞİD'li tarafından başak bir örgüt mensubuna "hediye" edildim. Son olarak zorla başka bir örgüt mensubuyla evlendirildim" dedi.

"EVİN İKİNCİ KATINDAN AŞAĞIYA ATLADIM"

Bir telefon temin ederek ailesine ulaştıktaın sonra Hind, para karşılığında Ezidi kızları kurtaran bir kaçakçıyla irtibata geçtiğini belirterek, şunları anlattı: "Kaçış günü sabah 03:00 sıralarında kaldığımın evin ikinci katından aşağıya atıladım. Bir araçla gelen kaçakçı bizi Musul'a götürdü. 3 gün bekledikten sonra başka bir kaçakçı bizi Musul yakınındaki Cizire bölgesine ulaştırdı."

"BAZILARI İÇKİ İÇİYORDU"

IŞİD mensuplarına, "Allah'tan korkun, çocuklarınızın yaşında olan bizlere tecavüz etmeyin" dediğini aktaran Hind, bir yandan da kendilerine zorla Kur'an okutulduğunu söyledi. IŞİD mensuplarının büyük bir bölümünün yabancı olduğuna ve İngilizce konuştuklarına dikkat çeken Hind, "Bazıları içki içiyordu" dedi.

ÇOCUK ALDIRDI

IŞİD'in saldırısına kadar eğitim alan Hind, yaşadığı travmadan dolayı okuma-yazmayı unuttuğunu söyledi. 3 farklı ülkeden 3 IŞİD'li tarafından tecavuze uğradığını belirten Ezidi kız, hamile kaldığını öğrenince hayatta kalabilmek için karnındaki bebeğini aldırdığını ifade etti ve ekledi: "IŞİD'linin çocuğunu dünyaya getirmediğim için mutuluyum!"

DÖNMEMEK ÜZERE AVRUPA'YA GİDECEK

Evlenmemeye karar verdiğini belirten Hind, dönmemek üzere Avrupa'ya gideceğini dile getirdi. 2014'ün Kasım ayında 3 ay esir kaldıktan sonra kurtulmayı başaran Hind'in 4 kardeşi hala örgütün elinde. Hind şimdi Erbilyakınındaki göçzede kamplarından birinde hayatını sürdüyor.

(Kaynak: Rudaw)

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

DÜNYA

DÜNYA LİDERİ ERBAKAN HOCAMIZ YILLAR ÖNCE BİZLERİ UYARMIŞTI.

DÜNYA LİDERİ ERBAKAN HOCAMIZ YILLAR ÖNCE BİZLERİ UYARMIŞTI. 300'ler meclisi kararları alır ve 33'ler meclisi onaylar. 132ler meclisi tasdik eder nihai kararı başkanlık...

TERÖRİST İSRAİL ENGELLİYE BİLE İŞKENCE EDİYOR.

TERÖRİST İSRAİL ENGELLİYE BİLE İŞKENCE EDİYOR. Cani İsrail askerleri tarafından pazar günü El Halil'de gözaltına alınan down sendromlu Filistinli genç Tavil, ...
ŞEHRİMİN YANLIZLIĞI11 Ekim 2018

REKLAM


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi