ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI KÜNYE İLETİŞİM

REKLAM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

BAGLADEŞ'TEK YAHUDİ GÜDÜMÜNDEKİ YÖNETİM İKİ ALİMİ DAHA KATLETTİ.

BAGLADEŞ'TEK YAHUDİ GÜDÜMÜNDEKİ YÖNETİM İKİ ALİMİ DAHA KATLETTİ.

Editör HATİCE ZÜMER

Cemaat-i İslami Partisi Genel Sekreteri Ali İhsan Mücahid ve Bangladeş Milliyetçi Partisi milletvekili Selahattin Kader Çovduri idam edildi.

İdama çarptırılan Mücahid ve Çovdiri'nin cezalarının asılarak infaz edildiği belirtildi.

Bangladeş Devlet Başkanı Abdül Hamid'in, Çovduri ve Mücahid hakkındaki af taleplerini reddetmesinden hemen sonra gerçekleştirilen infazın ardından başkent Dakka'daki güvenlik önlemlerinin arttırıldığı ifade edildi.

İnfazın Bangladeş tarihine iki hükümlünün aynı anda ilk kez idam edilmesi olarak kayıtlara geçtiği belirtiliyor.

Selahattin Kader Çovduri ve Ali İhsan Mücahid'in idam edilmeden önce aile üyeleri ile görüştürüldüğü öğrenildi.

Çovduri, 2013'te Dakka'daki Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi'nce soykırım, ülkenin güneydoğusundaki Çittagong bölgesinde çoğu Hindu 200'den fazla kişinin öldürülmesi ve işkencenin de aralarında bulunduğu 23 suçlamadan 9'undan suçlu bulunmuş ve idama mahkum edilmişti.

Uluslararası Ceza Mahkemesi, Mücahid'i de soykırım, cinayet, adam kaçırma ve işkencenin de aralarında bulunduğu 7 suçlamadan 5'inde suçlu bulmuş ve ölüm cezası vermişti.

Başbakan Şeyh Hasina tarafından bağımsızlık savaşı sırasında işlendiği iddia edilen suçların cezalandırılması için 2009'da kurulan Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi şimdiye kadar 19 kişi hakkında karar aldı. Mahkemenin yargıladığı kişilerin büyük bir kısmı ülkenin İslami değerleri savunan en büyük partisi Cemaat-i İslami liderlerinden oluşuyor.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

DÜNYA

DÜNYA LİDERİ ERBAKAN HOCAMIZ YILLAR ÖNCE BİZLERİ UYARMIŞTI.

DÜNYA LİDERİ ERBAKAN HOCAMIZ YILLAR ÖNCE BİZLERİ UYARMIŞTI. 300'ler meclisi kararları alır ve 33'ler meclisi onaylar. 132ler meclisi tasdik eder nihai kararı başkanlık...

TERÖRİST İSRAİL ENGELLİYE BİLE İŞKENCE EDİYOR.

TERÖRİST İSRAİL ENGELLİYE BİLE İŞKENCE EDİYOR. Cani İsrail askerleri tarafından pazar günü El Halil'de gözaltına alınan down sendromlu Filistinli genç Tavil, ...
ŞEHRİMİN YANLIZLIĞI11 Ekim 2018

REKLAM


RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi